Fiyat Benzine Motorine Zam

Fiyat Benzine Motorine Zam

jsmalfamart.comFiyat Benzine Motorine Zam. Dün 124,40 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı günü 123,58 dolardan tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı bugün saat 09.30’da kapanışa göre yüzde 0.12 düşüşle 123.43 dolardı. Aynı dakika içinde Batı Teksas (WTI) tipi ham petrolün varili 121.93 dolardan alıcı buldu.

Fiyatlardaki düşüş, ABD ticari ham petrol stoklarındaki artıştan etkilenmiştir. ABD Enerji Enformasyon İdaresi (ÇED) verilerine göre, ülkedeki ticari ham petrol stokları geçen hafta 2 milyon varil (yüzde 0,5) artarak 416 milyon 800 bin varile yükseldi. Piyasa beklentileri, stokların yaklaşık 1,8 milyon varil düşeceği yönünde.

Aynı dönemde ABD benzin stokları 800 bin varil (yüzde 0,4) azalarak 218 milyon 200 bin varile geriledi. Ticari ham petrol stoklarında yer almayan stratejik ham petrol stokları da 7 milyon 300 bin varil (yüzde 1,4) azalarak 519 milyon 300 bin varile geriledi.

Fiyat Benzine Motorine Zam

Bu veriler, seyahat sezonunun etkisiyle talepteki toparlanmanın sürdüğü algısını pekiştirmekte ve fiyatlardaki düşüşü sınırlamaktadır.

Öte yandan, dünyanın en büyük petrol tüketicilerinden biri olan Çin’de beklenenden daha güçlü gelen mayıs ayı ihracat Verileri de fiyatları destekledi. Çin’in ihracatı Mayıs ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,9 arttı.

Ülkenin Covıd-19 pandemisi kontrol altına alındı, ekonomi yeniden açılmaya başladı ve gelen olumlu veriler petrol fiyatlarını olumlu yönde etkiledi.

Ayrıca oku : Cara Mengenalkan Teknologi Informasi dan Komunikasi Pada Siswa SD

Ancak Çin’in Şanghay kentinin bazı bölgelerinde yeni kısıtlayıcı tedbirlerin uygulanacağı haberi fiyatları baskı altına aldı.

Salgını kentin Minhang bölgesinde yaymaya yönelik tedbirlerin bir parçası olarak, sakinlere iki gün boyunca evde kalmaları istendi.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC üyesi olmayan birkaç ülkeden oluşan OPEC + grubunun, üretimi artırma kararına rağmen yeterli ek kapasiteye sahip olmaması da Ekim ayını arz tarafında endişelendiriyor.

Ağustos Temmuz ve Ağustos aylarında, grup geçen hafta üretimlerini 648 bin varil artıracağını açıkladı.

12 Aralık 2017’de Brent petrolde 125,17 ile 126,76 dolar aralığının direnç, 121,22 ile 118,86 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtildi.

Istanbul’da Bir Litre Benzinin, Mazotun Fiyatı Nedir?

Türkiye petrolleri 9 Haziran 2022 İstanbul benzin ve motorin fiyatları aşağıdaki gibidir: Benzin ve benzinde artış var mı? Bu gece benzine ve benzine zam yapılacak mı? Benzinde, Mazotta artış var mı?

Tırmanma şampiyonları Dizel ve Benzindir

Öte yandan enflasyon rakamlarına göre Mart zammının şampiyonu mazotlu benzindir. Bu artış aynı zamanda en büyük harcama kalemi akaryakıt olan taşımacılık grubunu “ana harcama grubu” nda fiyat artışlarında birinci sıraya koyuyor.

EPDK, fiyat değişikliğini açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunduktan sonra Sendika, dava süreci tamamlanana kadar akaryakıt fiyat değişikliğini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

Ayrıca oku : Tutorial dan Cara Mendeteksi Trend Menggunakan Pola Parabolic Curve

Yakıt Fiyatının Hesaplanması

Akaryakıt fiyatları, rafineriler tarafından Türkiye dahil olmak üzere Akdeniz pazarındaki rafine ürünlerin ortalama fiyatı ve dolar kurundaki değişimlere göre hesaplanmaktadır.

Bu hesaplama sonucunda dağıtım şirketinin uyguladığı fiyat rekabet ve serbestliklerinden dolayı şirkete ve şehre göre biraz değişiklik gösterebilir.

Ayrıca oku : Tutorial dan Cara Rekaman Dari Rumah

Türkiye’deki LPG ürünlerinin fiyatı Cezayir’de bulunan Sonatrach piyasa fiyatı takip edilerek gerçekleştirilmektedir. Ürün fiyatları, toptan satış marjları ve distribütör ve bayi marjları vergi öncesi LPG fiyatlarının ana bileşenleridir.

Bu hesaplamalar sonucunda dağıtım şirketlerinin lpg’de uyguladıkları fiyatlar rekabet ve özgürlüklerinden dolayı şirkete ve şehre göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sözün Sonu

Bu, Fiyat Benzine Motorine Zam ile ilgili bilgilerin varlığı hakkında iletebileceğimiz bilgilerdir. Umarım yararlı, çok ve teşekkür ederim

You May Also Like

About the Author: Gilang

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *